Grid Bathroom Sink Drain, 1-1/4 in, 2-1/8 in, Solid Brass Drain, Vibrant French Gold
PartKOHK7129AF
MFG7129-AF
Description
Kohler® Bathroom Sink Drain, Grid, Series: 7129-A, 1-1/4 in Nominal, Solid Brass Drain, 2-1/8 in Grid, Vibrant® French Gold, 8-15/16 in H
Price/Availability Accessible On Login
- Without overflow
Real beauty can be found in the details. Kohler® bath accessories are designed to perfectly coordinate with our fixtures and faucets, so that every element in your bath is in perfect harmony. Easy to install and built to last, our bath accessories are available in a full spectrum of beautiful finishes.
| Type | Drain |
| Color Family | Gold |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Finish/Color | Vibrant French Gold |
| Dimensions | 8-15/16 in H |
| Drain Material | Solid Brass |
| Finish | Vibrant French Gold |
| Grid Size | 2-1/8 in |
| Nominal Size | 1-1/4 in |
| Series | 7129-A |
| Brand | Kohler® |
| UNSPSC | 30181605 |
| Alternate Part Number 1 | K-7129-AF |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Kohler |
| UPC | 650531411907 |
| Manufacturer Part Number | 7129-AF |
1 year Limited
ASME A112.18.2/CSA B125.2
Price/Availability Accessible On Login

Kohler®Grid Bathroom Sink Drain, 1-1/4 in, 2-1/8 in, Solid Brass Drain, Vibrant French Gold

