Cast Iron Pipe, 6 in, Double Hub, 5 ft L
PartNSP65DH
MFGNSP65DH
Description
Cast Iron Pipe, 6 in, Double Hub, 5 ft L
Notice
Price/Availability Accessible On Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS
| Nominal Size | 6 in |
| End Style | Double Hub |
| Length | 5 ft |
| Domestic/Import | Domestic |
| Material | Cast Iron |
| Wall Thickness | 0.18 in |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Width | 8 in |
| Package Height | 8 in |
| Package Length | 63.25 in |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | NSP65DH |
ASTM A-74, CISPI, IAMPO Certified, ICCES Save, NSF Standard, UPC Listed, ANSI A 112.5.1, ASTM A74, CISPI 301, ISO 9001:2008, NSF Approved
Notice
Price/Availability Accessible On Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS

Approved VendorsCast Iron Pipe, 6 in, Double Hub, 5 ft L

