F&C Split Ring Escutcheon, 4 in IPS, Polished Chrome
PartPAS2864
MFG2864
Description
PASCO Floor and Ceiling Plate, Split-One, 4 in IPS Thread, Plastic, Polished Chrome, 6-3/4 in OD Dimensions
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Simply bend and place around pipe
- 100% rustproof
- Non-corrosive
- Non-breakable
| Type | F&C Split Ring |
| Color Family | Chrome |
| Nominal Size | 4 in IPS |
| Finish/Color | Polished Chrome |
| Dimensions | 6-3/4 in OD |
| Finish | Polished Chrome |
| Material | Plastic |
| Outside Diameter | 6-3/4 in |
| Thread Size | 4 in |
| Brand | PASCO |
| UNSPSC | 40141700 |
| Manufacturer | PASCO Specialty & Manufacturing |
| UPC | 671451286406 |
| Manufacturer Part Number | 2864 |
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

PASCOF&C Split Ring Escutcheon, 4 in IPS, Polished Chrome

