F&C Split Ring Escutcheon, 2-1/8 in OD (2 in CTS), Polished Chrome
PartPAS2878
MFG2878
Description
PASCO Floor and Ceiling Plate, Split-One, 2 in CWT Thread, Plastic, Polished Chrome, 4-1/2 in OD Dimensions
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Simply bend and place around pipe
- 100% rustproof
- Non-corrosive
- Non-breakable
| Type | F&C Split Ring |
| Color Family | Chrome |
| Nominal Size | 2-1/8 in OD (2 in CTS) |
| Finish/Color | Polished Chrome |
| Dimensions | 4-1/2 in OD |
| Finish | Polished Chrome |
| Material | Plastic |
| Outside Diameter | 4-1/2 in |
| Thread Size | 2 in |
| Brand | PASCO |
| UNSPSC | 40141700 |
| Manufacturer | PASCO Specialty & Manufacturing |
| UPC | 671451287809 |
| Manufacturer Part Number | 2878 |
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

PASCOF&C Split Ring Escutcheon, 2-1/8 in OD (2 in CTS), Polished Chrome

