Bushing, 3/4 x 1/2 in, Spigot x FNPT, SCH 80/XH, PVC
PartPFEFB3412
MFGPFEFB3412
Description
Bushing, 3/4 x 1/2 in, Spigot x FNPT, SCH 80/XH, PVC
Price/Availability Accessible On Login
| Fitting/Connector Type | Bushing |
| Nominal Size | 3/4 x 1/2 in |
| Material | PVC Pressure |
| End Style | Spigot x FNPT |
| Schedule Rating | SCH 80/XH |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Width | 6.875 in |
| Package Height | 5.625 in |
| Package Length | 6.875 in |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | PFEFB3412 |
ASTM D2467, NSF/ANSI 14/61-G
Videos
Video Link Video
Price/Availability Accessible On Login

Approved VendorsBushing, 3/4 x 1/2 in, Spigot x FNPT, SCH 80/XH, PVC

