Bushing, 8 x 4 in, Spigot x Hub, DWV, PVC
PartPFTB84
MFGPFTB84
Description
Bushing, 8 x 4 in, Spigot x Hub, DWV, PVC
Price/Availability Accessible On Login
| Fitting/Connector Type | Bushing |
| Nominal Size | 8 x 4 in |
| Material | PVC DWV |
| End Style | Spigot x Hub |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Width | 10.375 in |
| Package Height | 10 in |
| Package Length | 20.75 in |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | PFTB84 |
ASTM D 3311|NSF 14, ASTM D2665/D3311, NSF/ANSI 14, NSF UP Certified, UL 94V-0
Price/Availability Accessible On Login

Approved VendorsBushing, 8 x 4 in, Spigot x Hub, DWV, PVC

