Flush Cleanout Tee, 1-1/2 in, Hub x FNPT, DWV, PVC
PartPFTCOT112
MFGPFTCOT112
Description
Flush Cleanout Tee, 1-1/2 in, Hub x FNPT, DWV, PVC
Price/Availability Accessible On Login
| Fitting/Connector Type | Tee |
| Nominal Size | 1-1/2 in |
| Material | PVC DWV |
| End Style | Hub x FNPT |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Width | 10.375 in |
| Package Height | 10 in |
| Package Length | 20.75 in |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | PFTCOT112 |
ASTM D 3311|NSF 14, ASTM D2665/D3311/D1784/D2949/D1784/F1498, IAPMO Listed, NSF 14, ANSI/NSF 14, ASTM D2665/D3311, NSF UP Certified, UL 94V-0,
Price/Availability Accessible On Login

Approved VendorsFlush Cleanout Tee, 1-1/2 in, Hub x FNPT, DWV, PVC

