Trap Adapter, 1-1/2 x 1-1/4 in, Hub x Slip Joint, DWV, PVC
PartPFTSJA112114
MFGPFTSJA112114
Description
Trap Adapter, 1-1/2 x 1-1/4 in, Hub x Slip Joint, DWV, PVC
Price/Availability Accessible On Login
| Fitting/Connector Type | Adapter |
| Nominal Size | 1-1/2 x 1-1/4 in |
| Material | PVC DWV |
| End Style | Hub x Slip Joint |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Width | 10.25 in |
| Package Height | 10.25 in |
| Package Length | 13.75 in |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | PFTSJA112114 |
ASTM D2665/D3311/D1784/D2949/D1784/F1498, IAPMO Listed, NSF 14, ASTM D2665/D3311, NSF/ANSI 14, NSF UP Certified, UL 94V-0, ASTM D2665/D3311, NSF/ANSI 14, NSF UP Certified, UL 94V-0
Price/Availability Accessible On Login

Approved VendorsTrap Adapter, 1-1/2 x 1-1/4 in, Hub x Slip Joint, DWV, PVC

