Flat Tee plate, 4 Hole, 5-3/8 in L x 3-1/2 in W, Carbon Steel
PartPHDS5035
MFGS5035 EG
Description
PHD Tee plate, Flat, FIG 5035 Series, 4 Holes, 5-3/8 in Length, 3-1/2 in Width, 9/16 in, 1-7/8 in Hole Spacing, Carbon Steel, Electro-Galvanized
Price/Availability Accessible On Login
- Hole dimensions: 13/16 in from end
- 1/4 in material
- Low carbon steel
| Type | Flat |
| Finish | Electro-Galvanized |
| Hole Size | 9/16 in |
| Hole Spacing | 1-7/8 in |
| Length | 5-3/8 in |
| Material | Carbon Steel |
| Number of Holes | 4 |
| Series | FIG 5035 |
| Width | 3-1/2 in |
| Brand | PHD |
| UNSPSC | 39131705 |
| Manufacturer | PHD Manufacturing |
| Manufacturer Part Number | S5035 EG |
Price/Availability Accessible On Login

PHDFlat Tee plate, 4 Hole, 5-3/8 in L x 3-1/2 in W, Carbon Steel

