Shelton Pull-Down Kitchen Faucet, ADA, Deck Mount, 1 Lever Handle, 1-Hole, Polished Chrome
PartPPFFWKP701C
MFGF-WKP-701C
Description
Pfister® F-WKP-701C Shelton Pull-Down Kitchen Faucet, ADA, Deck Mount, 1 Lever Handle, 1-Hole, Polished Chrome
Notice
Price/Availability Accessible On Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS
| Type | Kitchen |
| Color Family | Chrome |
| Number of Faucet Holes | 1 |
| Touchless (Yes/No) | No |
| Outlet Type | Pull-Down |
| Side Spray (Yes/No) | No |
| Handle Type | Lever |
| Mounting Type | Deck |
| Number of Handles | 1 |
| Collection | Shelton |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Spout Included (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Polished Chrome |
| Height | 3.05 in |
| Length | 12.7 in |
| Width | 20.9 in |
| Brand | Pfister® |
| Manufacturer | Spectrum Brands |
| Manufacturer Part Number | F-WKP-701C |
Notice
Price/Availability Accessible On Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS

Pfister®Shelton Pull-Down Kitchen Faucet, ADA, Deck Mount, 1 Lever Handle, 1-Hole, Polished Chrome

