Threaded Raised Plug, 6 in, MNPT, SDR 35, DWV, PVC
PartPSFP6
MFGPSFP6
Description
Threaded Raised Plug, 6 in, MNPT, SDR 35, DWV, PVC
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Fitting/Connector Type | Plug |
| Nominal Size | 6 in |
| Material | PVC DWV |
| End Style | MNPT |
| Schedule Rating | SDR 35 |
| Height | 2.05 in |
| Length | 6.45 in |
| Width | 6.5 in |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | PSFP6 |
ASTM D3034, ASTM F1336, CSA B182.2, IAPMO Listed, NSF Appoved, UPC Listed
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsThreaded Raised Plug, 6 in, MNPT, SDR 35, DWV, PVC

