V-Trough Hanger, 1/2 to 2 in, Steel, Electrogalvanized
PartPSSCHVT1
MFGPSSCHVT1
Description
V-Trough Hanger, 1/2 to 2 in, Steel, Electrogalvanized
Price/Availability Accessible On Login
| Type | V-Trough |
| Nominal Size | 1/2 to 2 in |
| Material | Steel |
| Finish | Electrogalvanized |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Width | 2.142 in |
| Package Height | 1.087 in |
| Package Length | 3.021 in |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | PSSCHVT1 |
Complies with Manufacturers Standardization Society ANSI/MSS SP-69 and SP-58 Type 1 | PROP65: This product can expose you to chemicals including: Nickel compounds, which is known to the State of California to cause cancer, and Bisphenol A (BPA), which is known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov
Price/Availability Accessible On Login

Approved VendorsV-Trough Hanger, 1/2 to 2 in, Steel, Electrogalvanized

