U-Bolt, 10 in Pipe, 3/4-10 Dia - Thread, 304/304L Stainless Steel
PartPSSUB10SS
MFGPSSUB10SS
Description
U-Bolt, 10 in Pipe, 3/4-10 Dia - Thread, 304/304L Stainless Steel
Price/Availability Accessible On Login
| Nominal Size | 10 in |
| Diameter - Thread Size | 3/4-10 in |
| Grade | T-304 |
| Material | 304/304L Stainless Steel |
| Pipe Size | 10 in |
| Thread Length | 4 in |
| Type | Standard |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | PSSUB10SS |
(4) Hex Nuts
Complies with Federal Specifications WW-H-171-E (Type 24)|A-A-1192 A (Type 24)|MSS SP-58/SP-69 (Type 24)
For support or guide of heavy loads
Price/Availability Accessible On Login

Approved VendorsU-Bolt, 10 in Pipe, 3/4-10 Dia - Thread, 304/304L Stainless Steel

