Standard U-Bolt, 1/4-20, 1-3/8 in W Inside, 316/316L Stainless Steel
PartPSSUB1SS316
MFGPSSUB1SS316
Description
Standard U-Bolt, 1/4-20, 1-3/8 in W Inside, 316/316L Stainless Steel
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Nominal Size | 1 in |
| Diameter - Thread Size | 1/4 in |
| Finish | Stainless Steel |
| Inside Width | 1-3/8 in |
| Material | Steel |
| Measurement System | Imperial |
| Pipe Size | 1 in |
| Thread Length | 2-1/8 in |
| Type | U-Bolt |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | PSSUB1SS316 |
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsStandard U-Bolt, 1/4-20, 1-3/8 in W Inside, 316/316L Stainless Steel

