SCH 40/STD PVC Pipe, 1-1/2 in, Bell x Plain, 10 ft L, Clear
PartPVPSCH40CLEAR112
MFGPVPSCH40CLEAR112
Description
SCH 40/STD PVC Pipe, 1-1/2 in, Bell x Plain, 10 ft L, Clear
Price/Availability Accessible On Login
| Nominal Size | 1-1/2 in |
| Length | 10 ft |
| End Style | Bell x Plain |
| Schedule Rating | SCH 40/STD |
| Color | Clear |
| Domestic/Import | Domestic |
| Inside Diameter | 1.592 in |
| Material | PVC |
| Method of Manufacture | Extruded |
| Outside Diameter | 1.9 in |
| Wall Thickness | 0.145 in |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Length | 10 ft |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | PVPSCH40CLEAR112 |
Price/Availability Accessible On Login

Approved VendorsSCH 40/STD PVC Pipe, 1-1/2 in, Bell x Plain, 10 ft L, Clear

