886 DWV Test Cap Metal Ring Closet Flange, 3 in, Hub, ABS
PartSIO886ATMS
MFG886-ATMS
Description
Sioux Chief, 886-ATMS, Flanges, Knockout, Series: 886, 7 in OD, 3 in Spigot Pipe, 7/16 in Thickness, ABS
Price/Availability Accessible On Login
- 2-3/8 in Overall Height
- 1-7/8 in Hub depth
- Flange shall be fastened to floor and provide notches or slots for fastening closet bolts to flange ring
| Fitting/Connector Type | Closet Flange |
| Nominal Size | 3 in |
| Type | Test Cap Metal Ring |
| End Style | Hub |
| Material | ABS |
| Series | 886 |
| Domestic/Import | Domestic |
| Outside Diameter | 7 in |
| Pipe Size | 3 in Spigot |
| Thickness | 7/16 in |
| Brand | Sioux Chief |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Sioux Chief |
| Manufacturer Part Number | 886-ATMS |
PROP65: This product contains lead, known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm|ASTM D2661
Residential Drainage
Price/Availability Accessible On Login

Sioux Chief886 DWV Test Cap Metal Ring Closet Flange, 3 in, Hub, ABS

