Flex Tube Diaphragm Repair Kit, For Use With G2 Optima Plus® Flushometer
PartSLNEBV1020A
MFG3325001
Description
Sloan® Flex Tube Diaphragm Repair Kit, Series: EBV-1020-A, For Use with: G2 Optima Plus® Flushometer, 1.6/3.5/4.5 gpf Closets and 3.5 gpf Urinal, Domestic
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Green regulator provides 1.6 gpf closet, white regulator provides 3.5/4.5 closet and 3.5 urinal
| Type | Repair Kit |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Domestic/Import | Domestic |
| Series | EBV-1020-A |
| Specifications | 1.6/3.5/4.5 gpf Closets and 3.5 gpf Urinal |
| Suitable For Use With | G2 Optima Plus® Flushometer |
| Brand | Sloan® |
| Package Width | 3.25 in |
| Package Height | 4.125 in |
| UNSPSC | 40141616 |
| Alternate Part Number 1 | EBV-1020-A |
| Package Length | 3.25 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Sloan Valve Company |
| UPC | 671254263901 |
| Manufacturer Part Number | 3325001 |
Green and White Regulators
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Sloan®Flex Tube Diaphragm Repair Kit, For Use With G2 Optima Plus® Flushometer

