H-551-A Adjustable Tailpiece, 2-1/16 in, Polished Chrome
PartSLNH551A2116
MFG0308801
Description
Sloan®, 0308801, Adjustable Tailpiece, Series: H-551-A, For Use With: Sloan® Flushometer, Specifications: 2-1/16 in, Polished Chrome, Domestic
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Accessory |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Color Family | Chrome |
| Domestic/Import | Domestic |
| Finish/Color | Polished Chrome |
| Series | H-551-A |
| Specifications | 2-1/16 in |
| Suitable For Use With | Sloan® Flushometer |
| Brand | Sloan® |
| Package Width | 1.75 in |
| Package Height | 2.5 in |
| UNSPSC | 40141616 |
| Alternate Part Number 1 | H-551-A-CP |
| Package Length | 1.75 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Sloan Valve Company |
| UPC | 671254010871 |
| Manufacturer Part Number | 0308801 |
Price/Availability Accessible On Login

Sloan®H-551-A Adjustable Tailpiece, 2-1/16 in, Polished Chrome

