Self-Locking Insulation, 10 in ID, 1 in THK, Trymer Foam
PartSNP101
MFGCS-1000-100
Description
Snappitz CS-1000-100 Self-Locking Insulation, 10 in ID, 1 in THK, Trymer Foam
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Self-Locking |
| Wall Thickness | 1 in |
| Nominal Size | 10 in IPS |
| Material | Trymer Foam |
| Inside Diameter | 10 in FNPT |
| Length | 9 in |
| Brand | Snappitz |
| Manufacturer | KB Enterprises |
| Manufacturer Part Number | CS-1000-100 |
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

SnappitzSelf-Locking Insulation, 10 in ID, 1 in THK, Trymer Foam

