Self-Locking Insulation, 3-1/8 in ID, 2 in THK, Trymer Foam
PartSNP3182
MFGCU-0318-200
Description
Snappitz CU-0318-200 Self-Locking Insulation, 3-1/8 in ID, 2 in THK, Trymer Foam
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Self-Locking |
| Wall Thickness | 2 in |
| Nominal Size | 3-1/8 in OD |
| Material | Trymer Foam |
| Inside Diameter | 3-1/8 in OD |
| Length | 6 in |
| Brand | Snappitz |
| Manufacturer | KB Enterprises |
| Manufacturer Part Number | CU-0318-200 |
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

SnappitzSelf-Locking Insulation, 3-1/8 in ID, 2 in THK, Trymer Foam

