Tee, 1-1/2 in, Butt Weld, 304/304L Stainless Steel, Polished
PartSPT4T112
MFGSPT4T112
Description
Tee, 1-1/2 in, Butt Weld, 304/304L Stainless Steel, Polished
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Fitting/Connector Type | Tee |
| Nominal Size | 1-1/2 in |
| End Style | Butt Weld |
| Material | 304/304L Stainless Steel |
| Finish | Polished |
| Domestic/Import | Import |
| Dimensions | 4-1/2 in L |
| Thickness | 0.065 in |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | SPT4T112 |
3-A Sanitary Standards for Sanitary Fittings, No. 63-03 (Authorization No. 621)
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsTee, 1-1/2 in, Butt Weld, 304/304L Stainless Steel, Polished

