Powered Anode, 3/4 in, Titanium
PartSTA100324744
MFG100324744
Description
APCOM, 100324744, Anode Rod, Powdered, For Use With: Water Heater Which is 120 Gallon or Less and Contains a Dedicated Sacrificial Anode, 3.501 in L Dimensions
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Powered |
| Thread Size | 3/4 in |
| Material | Titanium |
| Dimensions | 3.501 in L |
| Suitable For Use With | Water Heater Which is 120 Gallon or Less and Contains a Dedicated Sacrificial Anode |
| Brand | APCOM |
| Package Width | 5.5 in |
| Package Height | 1.88 in |
| Package Length | 24.88 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | A. O. Smith |
| UPC | 020363206321 |
| Manufacturer Part Number | 100324744 |
Price/Availability Accessible On Login

APCOMPowered Anode, 3/4 in, Titanium

