1-Element Element Conversion, For PCE Commercial and PCV Residential Water Heater, 2000 W/120 VAC
PartSTA9003755
MFG100109462
Description
APCOM 100109462 Element Conversion, 1-Element, For Use With: Model PCE Commercial and PCV Residential Water Heater, Specifications: 2000 W/120 V AC
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Element |
| Specifications | 2000 W/120 V AC |
| Suitable For Use With | Model PCE Commercial and PCV Residential Water Heater |
| Brand | APCOM |
| Package Width | 18.75 in |
| Package Height | 3 in |
| UNSPSC | 40101800 |
| Alternate Part Number 1 | 9003755005 |
| Package Length | 3 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | A. O. Smith |
| UPC | 020363125431 |
| Manufacturer Part Number | 100109462 |
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

APCOM1-Element Element Conversion, For PCE Commercial and PCV Residential Water Heater, 2000 W/120 VAC

