1-Element Element Conversion, For PCE Commercial and PCV Residential Water Heater, 2500 W/208 VAC
PartSTA9003767
MFG100109474
Description
APCOM 100109474 Element Conversion, 1-Element, For Use With: Model PCE Commercial and PCV Residential Water Heater, Specifications: 2500 W/208 V AC
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Element |
| Specifications | 2500 W/208 V AC |
| Suitable For Use With | Model PCE Commercial and PCV Residential Water Heater |
| Brand | APCOM |
| Package Width | 18.75 in |
| Package Height | 3 in |
| UNSPSC | 40101800 |
| Alternate Part Number 1 | 9003767005 |
| Package Length | 3 in |
| Country of Origin | MX |
| Manufacturer | A. O. Smith |
| UPC | 020363125554 |
| Manufacturer Part Number | 100109474 |
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

APCOM1-Element Element Conversion, For PCE Commercial and PCV Residential Water Heater, 2500 W/208 VAC

