2-Burner Ignition Pilot, For BTL 120, 154, 180, 198, 199 and BTL 250(A), 275(A) BTL 310(A), 366(A), 400(A) Series Commercial Gas Water Heater
PartSTA9008892
MFG100211949
Description
APCOM 100211949 Ignition Pilot, 2-Burner, For Use With: Model BTL 120, 154, 180, 198, 199 and BTL 250(A), 275(A) BTL 310(A), 366(A), 400(A) Series Commercial Gas Water Heater
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Gasket/Hardware |
| Suitable For Use With | Model BTL 120, 154, 180, 198, 199 and BTL 250(A), 275(A) BTL 310(A), 366(A), 400(A) Series Commercial Gas Water Heater |
| Brand | APCOM |
| Package Width | 8.25 in |
| Package Height | 11.5 in |
| UNSPSC | 40101833 |
| Alternate Part Number 1 | 9008892005 |
| Package Length | 1.5 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | A. O. Smith |
| UPC | 020363185060 |
| Manufacturer Part Number | 100211949 |
Price/Availability Accessible On Login

APCOM2-Burner Ignition Pilot, For BTL 120, 154, 180, 198, 199 and BTL 250(A), 275(A) BTL 310(A), 366(A), 400(A) Series Commercial Gas Water Heater

