Knob Handle Kit, For Posi-Temp® 82683 1-Handle Tub/Shower Valve, Plastic
PartSTM115000
MFG115000
Description
Moen® Knob Handle Kit, For Use With: Posi-Temp® 82683 1-Handle Tub/Shower Valve, Plastic, Domestic
Price/Availability Accessible On Login
From finishes that are guaranteed to last a lifetime, to faucets that perfectly balance your water pressure, Moen sets the standard for exceptional beauty and reliable, innovative design. Bring elegance to your home with premium selections from Moen. From the sophistication of period traditional to the streamlined refinement of minimalist contemporary, you'll find a host of amazing ways to express your style with products from Moen.
| Type | Handle |
| Color Family | Clear |
| Finish/Color | Clear |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Domestic/Import | Domestic |
| Finish | Clear |
| Material | Plastic |
| Suitable For Use With | Posi-Temp® 82683 1-Handle Tub/Shower Valve |
| Brand | Moen® |
| Package Width | 2.38 in |
| Package Height | 4.25 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 2.81 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Moen |
| UPC | 026508097205 |
| Manufacturer Part Number | 115000 |
Limited Lifetime Warranty
Price/Availability Accessible On Login

Moen®Knob Handle Kit, For Posi-Temp® 82683 1-Handle Tub/Shower Valve, Plastic

