Shower Escutcheon, Brantford™ POSI-TEMP, Brushed Nickel
PartSTM178755BN
MFG178755BN
Description
Moen®, 178755BN, Escutcheon, For Use With: Brantford™ POSI-TEMP T2150 1-Handle Tub/Shower Valve Trim, Brushed Nickel, Domestic
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Brushed nickel finish brings the warm look of stainless to your bath
From finishes that are guaranteed to last a lifetime, to faucets that perfectly balance your water pressure, Moen sets the standard for exceptional beauty and reliable, innovative design.
| Type | Escutcheon |
| Color Family | Nickel |
| Finish/Color | Brushed Nickel |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Domestic/Import | Domestic |
| Suitable For Use With | Brantford™ POSI-TEMP T2150 1-Handle Tub/Shower Valve Trim |
| Brand | Moen® |
| Package Width | 10.5 in |
| Package Height | 1 in |
| UNSPSC | 30181800 |
| Package Length | 14.62 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Moen |
| UPC | 026508259047 |
| Manufacturer Part Number | 178755BN |
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Moen®Shower Escutcheon, Brantford™ POSI-TEMP, Brushed Nickel

