Diverter Tub Spout, Wall Mount, 1-Hole, Brushed Nickel
PartSTM179791BN
MFG179791BN
Description
Moen®, 179791BN, Spout Kit, 6 in L Size, For Use With: GLYDE™ Posi-Temp® T2743/T62743 1-Handle Tub/Shower Valve, Brushed Nickel, Import
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Brushed nickel finish brings the warm look of stainless to your bath
| Type | Spout |
| Mounting Type | Wall |
| Color Family | Nickel |
| Hand Shower Yes/No | No |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Diverting (Yes/No) | Yes |
| Number of Faucet Holes | 1 |
| Finish/Color | Brushed Nickel |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Brushed Nickel |
| Size | 6 in L |
| Suitable For Use With | GLYDE™ Posi-Temp® T2743/T62743 1-Handle Tub/Shower Valve |
| Brand | Moen® |
| Package Width | 5.67 in |
| Package Height | 3.54 in |
| UNSPSC | 30181807 |
| Package Length | 9.61 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Moen |
| UPC | 026508264188 |
| Manufacturer Part Number | 179791BN |
Limited Lifetime
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Moen®Diverter Tub Spout, Wall Mount, 1-Hole, Brushed Nickel

