Knob Handle Kit, Chateau® 2739 1-Handle Tub/Shower, Plastic, Chrome
PartSTM96797
MFG96797
Description
Moen® Knob Handle Kit, Chateau®, For Use With: Chateau® 2739 1-Handle Tub/Shower, Plastic, Polished Chrome, White, Domestic
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Chrome finish is highly reflective for a mirror like look that works with any decorating style
The Chateau collection is simplicity at its best. The clean lines and minimalistic structure make these fixtures blend into a setting while still adding to the aesthetic of your home. This knob handle kit is made for use with one handle tub and shower tri
| Type | Handle |
| Color Family | Chrome |
| Finish/Color | Chrome |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Collection | Chateau® |
| Color | White |
| Domestic/Import | Domestic |
| Finish | Polished Chrome |
| Material | Plastic |
| Suitable For Use With | Chateau® 2739 1-Handle Tub/Shower |
| Brand | Moen® |
| Package Width | 2 in |
| Package Height | 3 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 2.5 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Moen |
| UPC | 026508009062 |
| Manufacturer Part Number | 96797 |
White and Chrome Insert
1 Year Limited
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Moen®Knob Handle Kit, Chateau® 2739 1-Handle Tub/Shower, Plastic, Chrome

