Hand Shower Flexible Hose, 59 in L, Chrome
PartSTMCL155748
MFGCL155748
Description
Moen®, CL155748, Hose, 1/2 in Nominal, IPS End Style, 59 in Length, Metal, Chrome, Import
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Sold in cases of 12 units only
- Refer to CL155748BN to purchase single units
- Chrome finish is highly reflective for a mirror-like look that works with any decorating style
From finishes that are guaranteed to last a lifetime, to faucets that perfectly balance your water pressure, Moen sets the standard for exceptional beauty and reliable, innovative design. Bring elegance to your home with premium selections from Moen. From the sophistication of period traditional to the streamlined refinement of minimalist contemporary, you'll find a host of amazing ways to express your style with products from Moen.
| Type | Flexible Hose |
| Color Family | Chrome |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Length | 59 in |
| Finish/Color | Chrome |
| Domestic/Import | Import |
| End Style | IPS |
| Finish | Chrome |
| Material | Metal |
| Nominal Size | 1/2 in |
| Brand | Moen® |
| Package Width | 8.9 in |
| Package Height | 1.5 in |
| UNSPSC | 30181800 |
| Package Length | 10.47 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Moen |
| UPC | 026508254165 |
| Manufacturer Part Number | CL155748 |
Limited Lifetime
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Moen®Hand Shower Flexible Hose, 59 in L, Chrome

