Voss™ Towel Bar, 18 in L, Oil Rubbed Bronze
PartSTMYB5118ORB
MFGYB5118ORB
Description
Moen®, YB5118ORB, Towel Bar, Series: YB5118, Voss™ Collection, 18 in Bar Length, 20.11 in Overall Length, 2.92 in Overall Depth, 2.11 in Overall Height, 2.11 in Base, Stainless, Oil Rubbed Bronze, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Square bar
- Perfectly matches MOEN Voss faucets and bath accessories
Crisp edges and uncomplicated style features give the Voss™ collection an ageless, yet fashion-forward, presence. Each silhouette brings a confident transitional style to the bath.
| Type | Bar |
| Color Family | Bronze |
| Bar Length | 18 in |
| Collection | Voss™ |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Finish/Color | Oil Rubbed Bronze |
| Base Size | 2.11 in |
| Domestic/Import | Import |
| Material | Stainless |
| Overall Depth | 2.92 in |
| Overall Height | 2.11 in |
| Overall Length | 20.11 in |
| Series | YB5118 |
| Brand | Moen® |
| Package Width | 3.03 in |
| Package Height | 25.2 in |
| UNSPSC | 30181602 |
| Package Length | 4.92 in |
| Country of Origin | TW |
| Manufacturer | Moen |
| UPC | 034584020727 |
| Manufacturer Part Number | YB5118ORB |
Template and Mounting Hardware
Limited Lifetime
Price/Availability Accessible On Login

Moen®Voss™ Towel Bar, 18 in L, Oil Rubbed Bronze

