Black Pipe, 18 in, SCH 40/STD, Plain, Carbon Steel, A53-B, Korean
PartSTPBLKPEB18K
MFGSTPBLKPEB18K
Description
Black Pipe, 18 in, SCH 40/STD, Plain, Carbon Steel, A53-B, Korean
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Nominal Size | 18 in |
| Length | 21 ft |
| Color | Black |
| Schedule Rating | SCH 40/STD |
| Domestic/Import | Import |
| End Style | Plain |
| Material | Carbon Steel |
| Method of Manufacture | Electric Resistance Welded |
| Wall Thickness | 0.365 in |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Length | 21 ft |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | STPBLKPEB18K |
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsBlack Pipe, 18 in, SCH 40/STD, Plain, Carbon Steel, A53-B, Korean

