Black Pipe, 2 in, SCH 80/XH, Plain, Carbon Steel, A106-B, Seamless
PartSTPBLKPESCH802
MFGSTPBLKPESCH802
Description
Black Pipe, 2 in, SCH 80/XH, Plain, Carbon Steel, A106-B, Seamless
Price/Availability Accessible On Login
| Nominal Size | 2 in |
| Length | 21 ft |
| Color | Black |
| Schedule Rating | SCH 80/XH |
| Domestic/Import | Import |
| End Style | Plain |
| Inside Diameter | 1.939 in |
| Material | Carbon Steel |
| Outside Diameter | 2-3/8 in |
| Wall Thickness | 0.218 in |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Length | 21 ft |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | STPBLKPESCH802 |
ASTM A53, NSF/ANSI-61
Price/Availability Accessible On Login

Approved VendorsBlack Pipe, 2 in, SCH 80/XH, Plain, Carbon Steel, A106-B, Seamless

