Clayton™ Toilet Tank, ADA, Bowl Mount, Left Hand Lever, 1.6 gpf, Cotton
PartTOTST784S01
MFGST784S#01
Description
Toto® Tank and Cover, Clayton™, 1.6, Left Hand Lever Flush, 12 in Rough-In, 21-1/8 in W, 8-1/8 in D, Vitreous China, Cotton White, Import
Notice
Price/Availability Accessible On Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS
Documentation
- G-Max® flushing system, low consumption (1.6 gpf)
- Chrome trip lever
- For Clayton® CST784SF close coupled toilet
- Decorative color-matched and chrome left-hand trip lever
- Purchased separately: Eco Clayton bowl, wax ring, toilet mounting bolts, water supply lines, and toilet seat
| Flush Handle | Left Hand Lever |
| Number of Functions | Single Flush |
| Mounting Type | Bowl |
| Color Family | White |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Collection | Clayton™ |
| Flush Rate | 1.6 gpf |
| Finish/Color | Cotton |
| Depth | 8-1/8 in |
| Domestic/Import | Import |
| Gallons per Flush | 1.6 gpf |
| Material | Vitreous China |
| Rough-In Size | 12 in |
| Type | Toilet Tank |
| Width | 21-1/8 in |
| Brand | Toto® |
| Package Width | 22.125 in |
| Package Height | 22.125 in |
| UNSPSC | 30181515 |
| Package Length | 22.125 in |
| Country of Origin | MX |
| Manufacturer | Toto |
| UPC | 739268797246 |
| Manufacturer Part Number | ST784S#01 |
Tank to Bowl Gasket, Tank to Bowl Hardware and Toilet Bolt Caps
1 Year Limited
ADA Compliant|ASME A112.19.2|CSA B45.1|EPA Watersense® Certified|cUPC Listed|IAPMO Listed|IPC|NSPC Listed|NPC Canada|PROP65: This product can expose you to chemicals including Lead, which is known to the State of California to cause cancer and birth defects, and other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov.|UPC Listed
Notice
Price/Availability Accessible On Login- DISCONTINUED ITEM *ALL SALES FINAL* NO RETURNS
Documentation

Toto®Clayton™ Toilet Tank, ADA, Bowl Mount, Left Hand Lever, 1.6 gpf, Cotton

