Standard Clamp Gasket, 1 in, 7/8 in ID x 1.98 in OD, Buna-N
PartTRIBG1
MFGTRIBG1
Description
Standard Clamp Gasket, 1 in, 7/8 in ID x 1.98 in OD, Buna-N
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Sanitary & Clamp |
| Nominal Size | 1 in |
| Material | Buna-N |
| Thickness | 13/64 in |
| Color | Black |
| Domestic/Import | Import |
| Inside Diameter | 7/8 in |
| Outside Diameter | 1.98 in |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | TRIBG1 |
FDA 21CFR 177.2600
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsStandard Clamp Gasket, 1 in, 7/8 in ID x 1.98 in OD, Buna-N

