Right Hand Spindle, #10-32 UN Female, Rough Chrome
PartTSB00079425
MFG000794-25
Description
T & S Spindle, Right Hand, For Use With: Big-Flo Right-to-Close Cartridge, #10-32 UN Female, Brass, Rough Chrome, 2-13/16 in H
Price/Availability Accessible On Login
| Type | Hot/Cold |
| Color Family | Chrome |
| Dimensions | 2-13/16 in H |
| Finish | Rough Chrome |
| Finish/Color | Rough Chrome |
| Material | Brass |
| Specifications | #10-32 UN Female |
| Suitable For Use With | Big-Flo Right-to-Close Cartridge |
| Brand | T & S |
| Package Width | 2 in |
| UNSPSC | 30181800 |
| Package Length | 2 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | T & S Brass |
| UPC | 671262025577 |
| Manufacturer Part Number | 000794-25 |
Screw and Washer
1 Year Limited
cCSAus Listed|EPA WaterSense® Certified|Low Lead Compliant|NSF 61-Section 9|NSF 372 |US Green Building Council Member|PROP65: This product can expose you to chemicals including Lead, Chromium (hexavalent compounds) and Phthalates (DEHP) which are known to the State of California to cause cancer and birth defects or other reproductive harm. www.P65Warnings.ca.gov.
Videos
Video Link Video
Video Link Video
Price/Availability Accessible On Login

T & SRight Hand Spindle, #10-32 UN Female, Rough Chrome

