Sink Funnel, 1-1/2 in Dia Pipe, 8 in L, Flange, 22 ga, Brass, Polished Chrome
PartTUBF
MFGTUBF
Description
Sink Funnel, 1-1/2 in Dia Pipe, 8 in L, Flange, 22 ga, Brass, Polished Chrome
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Funnel |
| Color Family | Chrome |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Finish/Color | Polished Chrome |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Polished Chrome |
| Length | 8 in |
| Material | Brass |
| Pipe Diameter | 1-1/2 |
| Brand | Approved Vendors |
| Package Width | 9.13 in |
| Package Height | 6.5 in |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | TUBF |
PROP65: This product can expose you to chemicals including: Diisononyl phthalate (DINP), which is known to the State of California to cause cancer and Di-isodecyl phthalate (DIDP), which is known to the State of California to cause birth defects or other reproductive harm. For more information go to www.P65Warnings.ca.gov
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsSink Funnel, 1-1/2 in Dia Pipe, 8 in L, Flange, 22 ga, Brass, Polished Chrome

