Bolt Set, 3 in 250/300#, Zinc CR+3, Grade 2
PartWBLBS2503
MFGWBLBS2503
Description
Bolt Set, 3 in 250/300#, Zinc CR+3, Grade 2
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Nominal Size | 3 in 250/300# |
| Finish | Zinc CR+3 |
| Grade | 2 |
| Insulated (Yes/No) | No |
| Domestic/Import | Import |
| Height | 3.1 in |
| Length | 4.2 in |
| Material | Low Carbon Steel |
| Measurement System | Imperial |
| Number of Pieces | 8 |
| Width | 5.85 in |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | WBLBS2503 |
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsBolt Set, 3 in 250/300#, Zinc CR+3, Grade 2

