Flat Face Blind Flange, 12 in, 19 in OD, 12 Bolt Holes, 150 lb, Carbon Steel, Buy American
PartWLDBABLINDFF12
MFGWLDBABLINDFF12
Description
Flat Face Blind Flange, 12 in, 19 in OD, 12 Bolt Holes, 150 lb, Carbon Steel, Buy American
Notice
Price/Availability Accessible On Login- PLEASE CONTACT YOUR SALESPERSON TO ENSURE COMPLIANCE
| Type | Flat Face |
| Nominal Size | 12 in |
| Material | Carbon Steel |
| End Style | Blind |
| Outside Diameter | 19 in |
| Pressure Class | 150 lb |
| Number of Bolt Holes | 12 |
| Bore Type | Standard |
| Domestic/Import | Buy American |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | WLDBABLINDFF12 |
ANSI B16.9/B16.25|ASME SA105|ASTM A105, ASTM A105
Notice
Price/Availability Accessible On Login- PLEASE CONTACT YOUR SALESPERSON TO ENSURE COMPLIANCE

Approved VendorsFlat Face Blind Flange, 12 in, 19 in OD, 12 Bolt Holes, 150 lb, Carbon Steel, Buy American

