Flat Face Blind Flange, 5 in, 10 in OD, 8 Bolt Holes, 150 lb, Carbon Steel, Buy American
PartWLDBABLINDFF5
MFGWLDBABLINDFF5
Description
Flat Face Blind Flange, 5 in, 10 in OD, 8 Bolt Holes, 150 lb, Carbon Steel, Buy American
Notice
Price/Availability Accessible On Login- PLEASE CONTACT YOUR SALESPERSON TO ENSURE COMPLIANCE
| Type | Flat Face |
| Nominal Size | 5 in |
| Material | Carbon Steel |
| End Style | Blind |
| Outside Diameter | 10 in |
| Pressure Class | 150 lb |
| Number of Bolt Holes | 8 |
| Bore Type | Standard |
| Domestic/Import | Buy American |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | WLDBABLINDFF5 |
ANSI B16.9/B16.25|ASME SA105|ASTM A105, ASTM A105,
Notice
Price/Availability Accessible On Login- PLEASE CONTACT YOUR SALESPERSON TO ENSURE COMPLIANCE

Approved VendorsFlat Face Blind Flange, 5 in, 10 in OD, 8 Bolt Holes, 150 lb, Carbon Steel, Buy American

