Flat Face Flange, 1-1/4 in, FNPT, 4-5/8 in OD, 4 Bolt Holes, 150 lb, Carbon Steel, Buy American
PartWLDBATHDFF114
MFGWLDBATHDFF114
Description
Flat Face Flange, 1-1/4 in, FNPT, 4-5/8 in OD, 4 Bolt Holes, 150 lb, Carbon Steel, Buy American
Notice
Price/Availability Accessible On Login- PLEASE CONTACT YOUR SALESPERSON TO ENSURE COMPLIANCE
| Type | Flat Face |
| Nominal Size | 1-1/4 in |
| Material | Carbon Steel |
| End Style | FNPT |
| Outside Diameter | 4-5/8 in |
| Pressure Class | 150 lb |
| Number of Bolt Holes | 4 |
| Bore Type | Standard |
| Domestic/Import | Buy American |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | WLDBATHDFF114 |
ANSI B16.9/B16.25|ASME SA105|ASTM A105, ASTM A105
Notice
Price/Availability Accessible On Login- PLEASE CONTACT YOUR SALESPERSON TO ENSURE COMPLIANCE

Approved VendorsFlat Face Flange, 1-1/4 in, FNPT, 4-5/8 in OD, 4 Bolt Holes, 150 lb, Carbon Steel, Buy American

