Touchless DC-Powered Battery Pack, For Use With Kohler Accliv™ Faucets K-103A36-SBNA and K-103A36-SBTA, Commercial
PartKOHK36264NA
MFG36264-NA
Description
Kohler®, 36264-NA, DC-Powered Battery Pack, Touchless, For Use With: Kohler Accliv™ Faucets K-103A36-SBNA and K-103A36-SBTA, 2-7/8 in H x 2-1/16 in L Dimensions, Commercial Commercial/Residential
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
This DC-powered battery pack is engineered for use with KOHLER Accliv commercial touchless faucets. Elevate your experience with KOHLER®.
| Type | Battery |
| Commercial/Residential | Commercial |
| Dimensions | 2-7/8 in H x 2-1/16 in L |
| Suitable For Use With | Kohler Accliv™ Faucets K-103A36-SBNA and K-103A36-SBTA |
| Brand | Kohler® |
| Package Width | 4.75 in |
| Alternate Part Number 1 | K-36264-NA |
| Package Length | 4.75 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Kohler |
| UPC | 195711123800 |
| Manufacturer Part Number | 36264-NA |
Battery pack and mounting bracket
Returnable 45 Days after Purchase
Designed for use with KOHLER Accliv™ faucets K-103A36-SBNA and K-103A36-SBTA
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Kohler®Touchless DC-Powered Battery Pack, For Use With Kohler Accliv™ Faucets K-103A36-SBNA and K-103A36-SBTA, Commercial

