P100 Roof Drain Body, 15 in Dia, 4 in Outlet, No Hub
PartZURP1004NH
MFGP100-4NH
Description
Zurn® Drain Body, For Use With: Z100 4 No-Hub Main Roof Drain, Cast Iron
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Body |
| Diameter | 15 in |
| Outlet Size | 4 in |
| Connection Type | No Hub |
| Series | P100 |
| Height | 5.25 in |
| Length | 15 in |
| Material | Cast Iron |
| Nominal Size | 4 in |
| Suitable For Use With | Z100 4 No-Hub Main Roof Drain |
| Width | 15 in |
| Brand | Zurn® |
| Package Width | 15 in |
| Package Height | 5.25 in |
| UNSPSC | 40141700 |
| Alternate Part Number 1 | 314210161 |
| Package Length | 15 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Zurn Water |
| UPC | 670240822559 |
| Manufacturer Part Number | P100-4NH |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm - www.P65Warnings.ca.gov
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Zurn®P100 Roof Drain Body, 15 in Dia, 4 in Outlet, No Hub

