Full Face Gasket, 3 in, 1/8 in THK, 4 Bolt Holes, Class 150, Garlock 3000
PartWGKFFG3000183
MFGWGKFFG3000183
Description
Full Face Gasket, 3 in, 1/8 in THK, 4 Bolt Holes, Class 150, Garlock 3000
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
| Type | Full Face |
| Nominal Size | 3 in |
| Class | 150 |
| Material | Garlock Gylon® 3000 |
| Thickness | 1/8 in |
| Bolt Hole Size | 3/4 in |
| Domestic/Import | Domestic |
| Inside Diameter | 3-1/2 in |
| Number of Bolt Holes | 4 |
| Outside Diameter | 7-1/2 in |
| Brand | Approved Vendors |
| Manufacturer | Approved Vendors |
| Manufacturer Part Number | WGKFFG3000183 |
Videos
Video Link Video
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Approved VendorsFull Face Gasket, 3 in, 1/8 in THK, 4 Bolt Holes, Class 150, Garlock 3000

