Everyday 1-Piece Tub & Shower, 80 x 60 in, Left Hand Drain, White
PartAQT6032STTLHWHT
MFGAC003412-L-TO-WH
Description
Aquatic, AC003412-L-TO-WH, Whirlpool Tub Shower, Everyday Collection, Squared Shape, 60 in Width, 80 in Height, Left Drain Location, Gel-Coated/White, Domestic
Price/Availability Accessible On Login
- 1-Piece tub shower
- Simulated subway tile wall design is easy to clean with no messy grout lines
- Ergonomic backrest for bathing comfort
- Streamlined bathing well
- Left or right hand drain
- Slip resistant, textured floor for safety
| Type | Tub & Shower |
| Number of Pieces | 1 |
| Length | 60 in |
| Height | 80 in |
| Drain Location | Left Hand |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Collection | Everyday |
| Color Family | White |
| Domestic/Import | Domestic |
| Finish/Color | White |
| Material | Acrylic |
| Mounting Type | Alcove |
| Series | Everyday |
| Shape | Rectangular |
| Width | 32 in |
| Brand | Aquatic |
| UNSPSC | 30181507 |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Aquatic |
| UPC | 727149151881 |
| Manufacturer Part Number | AC003412-L-TO-WH |
Limited Lifetime
ICC-ES PMG Complies to UPC
Price/Availability Accessible On Login

AquaticEveryday 1-Piece Tub & Shower, 80 x 60 in, Left Hand Drain, White

