FIG 130-4 TJI Beam Clamp Electrogalvanized
PartBLN1304
MFGFIG 130-4 EG
Description
B-Line Rod to Beam Clamp, 3/8-16 Rod, 500 lb Load, For Use With: Trus Joist Beam and Rod, Steel, Electro-Zinc Plated
Price/Availability Accessible On Login
| Finish | Zinc Plated |
| Rod Size | 4 in |
| Load Capacity | 500 lb |
| Material | Steel |
| Suitable For Use With | Trus Joist Beam and Rod |
| Brand | B-Line |
| Package Width | 3.5 in |
| Package Height | 9.996 in |
| UNSPSC | 30101804 |
| Alternate Part Number 1 | Y330040|13056627 |
| Package Length | 12 in |
| Country of Origin | US |
| Manufacturer | Eaton |
| UPC | 782051717952 |
| Manufacturer Part Number | FIG 130-4 EG |
Used with (B3210) series eye rods
Limited
UL Listed
For use with pipe hangers, mechanical beam clamps applications
Price/Availability Accessible On Login

B-LineFIG 130-4 TJI Beam Clamp Electrogalvanized

