Essential™ Body Spray, 1.75 gpm, Square, Luxe Nickel
PartBRZ84121NK
MFG84121-NK
Description
Brizo® Lead Free Body Spray, Vettis™ TouchClean®, Number of Spray Type: 1, 2 gpm Maximum Flow Rate, Spray Pattern: Full, Wall Mount, Solid Brass, Luxe Nickel, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Surface mount
- Body spray has 30 up and down spray adjustment
- Finished spray face
Brizo® body sprays with Touch-Clean® Technology will surround you in water and engulf you in a fluid state.
| Type | Body Spray |
| Collection | Essential™ |
| Color Family | Nickel |
| Shape | Square |
| Flow Rate | 1.75 gpm |
| Finish/Color | Luxe Nickel |
| Domestic/Import | Import |
| Material | Solid Brass |
| Maximum Flow Rate | 1.75 gpm |
| Mounting Type | Wall |
| Number of Spray Type | 1 |
| Spray Pattern | Full |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 6.1 in |
| Package Height | 4 in |
| UNSPSC | 30181812 |
| Package Length | 14.8 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449844529 |
| Manufacturer Part Number | 84121-NK |
Lifetime Limited On Parts and Finishes/5 Years Limited On Electronic Parts
ANSI/ASME A112.18.1|CSA B125.1|CALGreen Standard|CEC Certified|Water-Efficient
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Essential™ Body Spray, 1.75 gpm, Square, Luxe Nickel

