Extended Two Lever Handle Kit, Litze™, For Use With Litze™ T70435-L hp Wall Mount Tub Filler, Luxe Nickel
PartBRZHL70435NK
MFGHL70435-NK
Description
Brizo® Two Lever Handle Kit, Extended, Litze™ Collection, For Use With: Litze™ T70435-LHP Wall Mount Tub Filler, Luxe Nickel, 3 in L, Import
Price/Availability Accessible On Login
Documentation
- Lever handles are ADA compliant
| Color Family | Nickel |
| Collection | Litze® |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Finish/Color | Luxe Nickel |
| Dimensions | 3 in L |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Luxe Nickel |
| Suitable For Use With | Litze™ T70435-LHP Wall Mount Tub Filler |
| Type | Extended |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 8.465 in |
| Package Height | 8.661 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 11.614 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449897594 |
| Manufacturer Part Number | HL70435-NK |
Limited
Price/Availability Accessible On Login
Documentation

Brizo®Extended Two Lever Handle Kit, Litze™, For Use With Litze™ T70435-L hp Wall Mount Tub Filler, Luxe Nickel

