Odin® Handle Kit, For Use With Pull-Down Faucet, Matte White/Polished Nickel
PartBRZHLK175MWPN
MFGHLK175-MWPN
Description
Brizo® Handle Kit, Lead Free, Odin® Collection, For Use With: Pull-Down Faucet, Matte White/Polished Nickel, Import
Price/Availability Accessible On Login
Amidst a world of noise and flash, the streamlined silhouette of the Jason Wu for Brizo® kitchen collection in a striking matte white finish stands out with a vibrance all its own.
| Color Family | White |
| Collection | Odin® |
| ADA Compliance (Yes/No) | No |
| Finish/Color | Matte White/Polished Nickel |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Matte White/Polished Nickel |
| Suitable For Use With | Pull-Down Faucet |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 1.63 in |
| Package Height | 4.06 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 0.94 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449969703 |
| Manufacturer Part Number | HLK175-MWPN |
(1) 7/8 in H Lever Handle
Limited - 10 years for Multi-Family Residential, 5 years for Commercial Uses
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Odin® Handle Kit, For Use With Pull-Down Faucet, Matte White/Polished Nickel

