Low Cross Handle Kit, For Use With Levoir™ Widespread Lavatory Faucet and Bidet Faucet, Luxe Gold
PartBRZHX5397GL
MFGHX5397-GL
Description
Brizo® Low Cross Handle Kit, For Use With: Levoir™ Widespread Lavatory Faucet and Bidet Faucet, Luxe Gold, 3-3/4 in L x 1-7/8 in H, Import
Price/Availability Accessible On Login
- Handles feature neodymium rare earth magnets to simplify installation and provide secure, flush fit
The Levoir™ Bath Collection by Brizo® Delivers Cunning Sophistication at Every Line of Sight.
| Color Family | Gold |
| Collection | Levoir™ |
| ADA Compliance (Yes/No) | Yes |
| Finish/Color | Luxe Gold |
| Dimensions | 3-3/4 in L x 1-7/8 in H |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Luxe Gold |
| Suitable For Use With | Levoir™ Widespread Lavatory Faucet and Bidet Faucet |
| Brand | Brizo® |
| Package Width | 7.75 in |
| Package Height | 3.375 in |
| UNSPSC | 30181804 |
| Package Length | 11.25 in |
| Country of Origin | CN |
| Manufacturer | Delta Faucet Company |
| UPC | 034449869850 |
| Manufacturer Part Number | HX5397-GL |
(2) Handles
Lifetime Limited
ADA Compliant|MAP Certified
Price/Availability Accessible On Login

Brizo®Low Cross Handle Kit, For Use With Levoir™ Widespread Lavatory Faucet and Bidet Faucet, Luxe Gold

